DIECEZJALNA KONGREGACJA DIAKONII

Ks. Abp Józef Górzyński zasugerował, iż dobrze byłoby dokonać wyboru Moderatora Diecezjalnego Archidiecezji Warmińskiej jeszcze przed wakacjami. Wyboru trzech kandydatów na stanowisko Moderatora Diecezjalnego dokonuje Diecezjalna Kongregacja Diakonii. Dlatego z uwagi na krótki czas i na ilość różnych wydarzeń, które nas czekają zwołuję DIECEZJALNĄ KONGREGACJĘ DIAKONII dla dokonania wyboru kandydatów na Moderatora Diecezjalnego na 17 czerwca 2016 r. godz. 16:00 w sali w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warmińskiej (wejście od parkingu).

Diecezjalna Kongregacja Diakonii gromadzi członków DIAKONII z diecezji. (zob. http://www.oaza.pl/statut-stowarzyszenia-diakonia-ruchu-swiatlo-zycie/). Realia naszej sytuacji w Archidiecezji skłaniają nas jednak do odejścia od ścisłych wymagań statutowych i podjęcia wyznaczenia nowego Moderatora według naszego najlepszego rozeznania potrzeb i możliwości. Dlatego zapraszam na Kongregację:

  1. Wszystkich członków Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” Archidiecezji Warmińskiej, także z Domowego Kościoła.
  2. Kapłanów Moderatorów członków Stowarzyszenia „Unia Kapłanów Chrystusa Sługi”.
  3. Kapłanów angażujących się w prowadzenie wspólnot i rekolekcji oazowych, którzy nie są członkami „Unii”.
  4. Odpowiedzialnych za wspólnoty w parafiach i za diakonie specjalistyczne działające na terenie Archidiecezji.
  5. Odpowiedzialnych za sprawy finansowe Stowarzyszenia i za Centrum Oazowe w Nowym Kawkowie.

Uprzejmie proszę o e-mailowe potwierdzenie swojej obecności lub o sugestie związane z ewentualną zmianą terminu.

ks. Ryszard Andrukiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie możesz dodawać komentarzy. Zaloguj się lub załóż konto.