COM 2013

Długo myślałam, że ten tekst nie powstanie. Po pierwsze dlatego, że nie umiem składać świadectw.  Po drugie – bo kogo to zainteresuje? Jednak po bardzo głębokim zastanowieniu doszłam do wniosku, że trzeba – niezależnie od tego, co mi się wydaje, nie mogę zamilknąć.

Od Centralnej Oazy Matki minęły ponad trzy tygodnie. To dużo czasu, by oswoić się z tamtymi wydarzeniami. W pamięci najbardziej utkwiło mi pytanie pani, która przyjmowała moje zgłoszenie do błogosławieństwa: „czemu tak długo czekałam?” .

Czekałam długo na to błogosławieństwo, bo nie byłam pewna, czy jestem go warta. Nie chciałam, by krzyż stał się „medalem za zasługi” – musiałam się upewnić, że charyzmat Światło – Życie jest moim charyzmatem. Na szczęście Pan Bóg postawił na mojej drodze pewnego księdza, który pomógł mi pokonać wątpliwości, dodał odwagi i wyjaśnił, że chociażby ze względu na sytuację w naszej diecezji powinnam jechać, bo właśnie teraz najbardziej potrzeba animatorów wiernych charyzmatowi i gotowych do służby.

Pojechałam. Cieszę się, że nie byłam jedyną przedstawicielką diecezji, że nie byłam sama – wiem, że „moi” modlili się za mnie w tym czasie i jestem bardzo wdzięczna z tego powodu. Chociaż czułam, że zadanie mnie przerasta, było mi lżej po czułam wasze modlitwy.

Minęło już trochę czasu od tamtych wydarzeń. Krzyż jeszcze mi nie ciąży – ale staje się coraz bardziej odczuwalny. Wciąż mi przypomina, co i Kogo reprezentuję i obliguje do zachowania godnego tego Znaku. Jest widoczny więc prowokuje innych do zadawania pytań, nieraz do złośliwości – a czasami do rozmowy. Niedawno kolega zapytał, czy muszę nosić ten krzyż – nie muszę, ale mogę i chcę. Nie wstydzę się tego kim jestem, nie wstydzę się Chrystusa i Ruchu Światło – Życie , w którym chcę służyć i dorastać w drodze do Boga – krok po kroku.

Dzisiaj krok 8 – Świadectwo J

Za wszystkich tych, którzy pokazali mi piękno charyzmatu, którzy utwierdzali mnie na tej trudnej drodze i umacniali swoim świadectwem – niech będzie chwała Najwyższemu!

 

J.

Nie możesz dodawać komentarzy. Zaloguj się lub załóż konto.